Na vsebino
Občina Kanal ob Soči

Prekuhavanje vode iz vodovoda za uporabo v prehrambene namene.

Prekuhavanje vode iz vodovodov brez urejene dezinfekcije za uporabo v prehrambene namene.

Dolgotrajni ukrep prekuhavanja vode iz vodovoda za uporabo v prehrambene namene velja za naslednje vodovode v občini Kanal ob Soči:
-Prilesje
-Paljevo
-Plave
-Morsko
-Gorenja vas
-Goljevica
-Krstenice
-Čolnica
-Gor. Nekovo
-Kostanjevica
-Melinki
-Srednje

Ukrep je sprejet skladno s 4. in 21. členom Pravilnika o pitni vodi (Ur.l. RS št. 19/04, 35/04, 26/06, in 92/06). Na omenjenih vodovodnih sistemih dezinfekcija vode še ni urejena, zato voda iz vodovoda ni skladna z zahtevami Pravilnika o pitni vodi. Več o kriterijih za razglasitev ukrepa Prekuhavanja pitne vode si lahko preberete na spletni stranihttp://www.gov.si/pitna-voda/v rubrikipriporočila, navodila.