Obvezno opravljanje dimnikarskih storitev

Koncesionar za izvajanje dimnikarske službe na področju občine Kanal ob Soči, EcoEnergetika d.o.o., Ormož, je pričel z opravljanjem dimnikarskih storitev v okviru obvezne državne gospodarske javne službe izvajanja meritev, pregledovanja in čiščenja kurilnih naprav, dimnih vodov in zračnikov zaradi varstva okolja in unčikovite rabe energije, varstva človekovega zdravja in varstva pred požarom.

Veliko občanov se v zvezi s tem izvajanjem obrača na občino Kanal ob Soči za dodatna pojasnila. Ker je zakonodaja v zvezi z opravljanjem dimnikarskih storitev precej zapletena, izvajanje teh predpisov pa predstavlja lastnikom stavb določeno finančno breme, smo pripravili kratka pojasnila v zvezi z dimnikarskimi storitvami:

- dimnikarske storitve se izvajajo v okviru državne gospodarske javne službe
- dimnikarska služba se opravlja s podelitvijo koncesije pravni ali fizični osebi, ki izpolnjuje predpisane pogoje, koncesionarja se izbere na podlagi javnega razpisa
- koncesijo podeljuje vlada Republike Slovenije
- uporaba storitev dimnikarske službe je obvezna za vse uporabnike storitev dimnikarske službe
- dimnikarska služba se financira iz plačil uporabnikov storitev po veljavnih cenah
- cene dimnikarskih storitev določi vlada Republike Slovenije
- uporabnik ima pravico do vseh storitev dimnikarske službe, ki jih predvideva zakonodaja
- izvajalec (koncesionar) mora namero opravljanja storitev najaviti vsaj 7 dni pred začetkom storitev
- uporabnik mora omogočiti neoviran dostop do kurilne naprave, dimnikov in pomožnih naprav
- vsakršno onemogočanje opravljana dimnikarskih storitev s strani uporabnika je koncesionar dolžan prijaviti inšpekciji, pristojni za varstvo okolja

Vse podrobnosti v zvezi z izvajanjem dimnikarskih storitev si lahko preberete tudi na spletni strani Ministrstva za okolje in prostor.
Povezava do strani

Kliknite tukaj za povezavo do cenika dimnikarskih storitev.