Enotno označevanje objektov javnega pomena

Občina Kanal ob Soči je pristopila k projektu ureditvi enotnega označevanja objektov širšega javnega pomena, kot tudi označitev gostinskih lokalov in druge turistične ponudbe v naseljih ob državni cesti na območju občine.

Pri izdelavi Elaborata sta upoštevana Zakon o javnih cestah (Ur.l. RS, ŠT.33/2006, 45/2008, 57/2008), ter Pravilnik o prometni signalizaciji in prometni opremi na javnih cestah (Ur.l. RS, št. 46/2000, 110/2006, 49/2008, 64/2008).

Po naštetih predpisih je možna označitev tistih objektov, ki izpolnjujejo pogoje glede vrste dejavnosti, glede urejenosti dostopa z državne ceste ter možnost parkiranja obiskovalcev izven prometnih površin ob državni cesti. Označitve (lokacije) , predpisane oblike, velikost, vsebina in barva lamel je predpisana v Pravilniku.

Realizacijo - soglasje , postavitve je Občina Kanal ob Soči pridobila s strani upravljalca državnih cest (DRSC).

Sporočilo je pripravila Nataša Peternel