Odstranitev varovalne ograje na Gradnikovi ulici v Kanalu

Zaradi zanimanja javnosti glede odstranitve varovalne ograje na Gradnikovi ulici v Kanalu, je župan pripravil sporočilo za javnost.

Ograja je bila postavljena začasno, za čas gradnje elektrarne v Avčah. Želja občine je, da bi se tu postavilo ograjo, ki bi bila kraju v okras in ponos. To lahko dosežemo le s sodelovanjem stroke, urbanista in krajanov. Sodeloval bo tudi svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, ki skrbi za varne poti v šolo. Ta ulica je ena glavnih v Kanalu in zasluži resno obdelavo (šola, športna dvorana, vrtec, gostinski lokal, dve trgovini). Večkrat smo slišali šaljive pripombe, da je bolj podobna privesu za govedo, zato nam ni vseeno kako bo Kanal izgledal tudi ko se bodo končala parkirišča in tržnica kjer želimo, da bi bile vse ograje usklajene tako funkcionalno kot estetsko.

Župan Občine Kanal ob Soči

Andrej Maffi