Na Primorskem razglašena velika požarna ogroženost

Uprava za zaščito in reševanje je za širše območje Primorske razglasila veliko požarno ogroženost. V naravnem okolju je odslej prepovedano kuriti, sežigati ali uporabljati odprti ogenj, puščati ali odmetavati goreče ali druge predmete ali snovi, ki lahko povzročijo požar.

Uprava RS za zaščito in reševanje je z današnjim dnem razglasila veliko požarno ogroženost naravnega okolja na območju občin: Koper, Izola, Piran, Ilirska Bistrica, Pivka, Postojna, Sežana, Divača, Hrpelje - Kozina, Komen, Vipava, Ajdovščina, Nova Gorica, Kanal, Brda, Miren - Kostanjevica, Renče - Vogrsko in Šempeter - Vrtojba.

Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti naravnega okolja je v naravnem okolju prepovedano kuriti, sežigati ali uporabljati odprti ogenj, puščati ali odmetavati goreče ali druge predmete ali snovi, ki lahko povzročijo požar.

Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, Inšpektorat RS za kmetijstvo, gozdarstvo in hrano ter policija bodo med razglašeno požarno ogroženostjo naravnega okolja izvajali poostren nadzor.

Ljubljana, 3.8.2012, 24ur.com