Navodila za racionalno uporabo pitne vode

Prosimo za dosledno upoštevanje navodil

Spoštovani,

Občina Kanal ob Soči izdaja skladno z 37. In 39. Členom Odloka o oskrbi s pitno vodo (Uradne objave PN, št. 20/1996) navodila za racionalno uporabo pitne vode iz javnega vodovoda.

Vse občane in ostale porabnike pitne vode pozivamo, da:
• skrajno racionalizirajo dnevno porabo vode v gospodinjstvu in za opravljanje dejavnosti;
• upoštevajo ukrepe in navodila upravljavca;
• obveščajo upravljavca o morebitnih okvarah in poškodbah na vodovodnem sistemu (tel. 3981200).

Do preklica je prepovedana poraba vode iz javnega vodovoda v naslednje namene:
• zalivanje vrtov, zelenih površin in športnih igrišč;
• pranje javnih površin (cest in ulic) in zasebnih površin (dvorišča,..);
• pranje osebnih avtomobilov in ostalih vozil;
• odvzem vode iz hidrantov in ostalih priključkov brez vednosti upravljavca (polnjenje vode v manjše posode z namenom prevoza)
• polnjenje bazenov in vsaka druga nenamenska poraba pitne vode.

Z upoštevanjem varčevalnih ukrepov in občasnimi dobavami vode z gasilskimi cisternami do sedaj niso bile potrebne omejitve dobave vode. Ker pa se suša nadaljuje in se izdatnost vodnih virov vse bolj zmanjšuje, niso izključene prekinitve dobave vode na posameznih vodovodih. Z doslednim upoštevanjem navodil upravljavca se lahko izognemo temu skrajnemu ukrepu, pa tudi nevšečnostim, ki bi jih prineslo srečanje z občinskim redarjem.

Vsem občanom in porabnikom pitne vode se zahvaljujemo za dosedanje racionalno ravnanje in razumevanje.