Poziv za predlaganje kandidatur za volitve v Državni svet

Predsednik Državnega zbora Republike Slovenije je z odlokom (Ur.l. RS, št. 64/2012) razpisal volitve v Državni svet Republike Slovenije, ki bodo 21. in 22. novembra 2012.

Naloga občinskega sveta Občine Kanal ob Soči je izvesti postopke za izvolitev dveh predstavnikov v volilno telo – dveh(2) elektorjev in določiti enega kandidata za člana državnega sveta.

Pozivamo zainteresirano javnost, občinske svetnike, člane svetov krajevnih skupnosti, politične stranke, da nam posredujete vaše predloge kandidatur, in sicer za:

1. Volitve elektorja – predstavnika v volilno telo Občine Kanal ob Soči
(2 kandidata)
2. Določitev kandidata za člana državnega sveta (1 kandidat)

Prosimo vas, da vaše predloge kandidatur posredujete v zaprti kuverti osebno ali po pošti Komisiji za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja na priloženih Obrazcih na naslov »Občina Kanal ob Soči, KMVVI, Trg svobode 23, 5213 Kanal«.
Predlogu mora biti priloženo podpisano soglasje kandidata.

Upoštevali bomo predloge, ki bodo prispeli v tajništvo občine do vključno četrtka, 11. oktobra 2012, do 12. ure. Komisija bo predloge obravnavala še istega dne.

Poziv v celoti

Obrazec - Predlog za kandidata za člana državnega sveta