Nujno obvestilo gozd-žled

Objavljamo nujno obvestilo Ocenjevanje škode v gozdovih po žledu, ki ga je občinam posredovalo Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje.

Obvestilo v celoti

Povzetek obvestila:
Lastnik gozda oz. oškodovanec opravi priglasitev škode v gozdu na Obrazcu 1, ki je
priloga Uredbe o metodologiji za ocenjevanje škode (Ur. list 68/2008). Lastnik oz. oškodovanec mora nujno izpolniti podatek o katastrski občini in številki parcele/številkah parcel ter se podpisati. Lastnik oz. škodovanec ne izpolni podatkov o vrednosti parcele, njeni površini in deležu poškodovanosti – podatki bodo pripisani iz baz podatkov Geodetke uprave RS (površina parcele in njena vrednost) in Zavoda za gozdove Slovenije GS (poškodovanost).
Oškodovanci oddajo prej navedeni obrazec na pristojno občino, ne na Zavod za gozdove Slovenije.
Občine podatkov iz obrazca ne bodo posebej vnašale v aplikacijo za ocenjevanje škode AJDA, temveč bo pripet podatkom, ki se bodo avtomatsko izpisali.
Rok za oddajo obrazcev na pristojno občino je 12. marec 2014.