Analizni izvidi vzorčenj pitne vode

Objavljamo analizne izvide vzorčenja pitne vode iz vodovoda Anhovo in sicer:

• izvid vzorca vode, odvzetega dne 27.07.2020 (mikrobiološke in osnovne kemijske analize)

• izvid dodatnega vzorca vode zaradi ugotavljanja prisotnosti parazitov v pitni vodi, odvzetega dne 04.08.2020

• izvid vzorca pitne vode, odvzetega dne 04.08.2020 (ponovne mikrobiološke analize)

• izvid vzorca pitne vode, odvzetega dne 30.07.2020 (razširjene kemijske analize)

• izvidi vzorcev usmerjene kemijske analize (krom, železo, sulfati), odvzeti dne 13.08.2020

• Vsi analizni izvidi izkazujejo skladnost s Pravilnikom o pitni vodi.

O nadaljnjih omejitvenih ukrepih na vodovodu Anhovo bo odločil Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ).

Vse v zvezi z uvedenimi ukrepi, priporočili NIJZ in ostala obvestila v zvezi z aktualno problematiko bomo tekoče objavljali, zato spremljajte obvestila na spletni strani Občine Kanal ob Soči, na oglasni deski in na Radiu Koper.

Režijski obrat