Vodovod Anhovo: izpiranje vodovodnega omrežja

Danes, 13.08.2020, od 7:00 ure dalje bo Režijski obrat Občine Kanal ob Soči izvajal dodatno izpiranje vodovodnega omrežja v naselju Anhovo. V tem času lahko pride do zmanjšanja pritiska v omrežju.

Izpiranje vodovodnega omrežja se izvaja skladno s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ).

Porabnike pitne vode iz naselja Anhovo pozivamo, da danes preko dneva temeljito izperejo hišna vodovodna omrežja. Izpiranje je potrebno izvesti na vseh izlivkah (pipah) znotraj hišnega omrežja (tudi na vrtnih in dvoriščnih pipah) izpiranje naj traja najmanj 15 minut, po možnosti naj se izpira v sunkih z turbulentnim tokom (sunkovito odpiranje in zapiranje).

Vse v zvezi z uvedenimi ukrepi, priporočili NIJZ in ostala aktualna obvestila v zvezi z aktualno problematiko bomo tekoče objavljali, zato spremljajte obvestila na spletni strani Občine Kanal ob Soči, na oglasni deski in na Radiu Koper.

Režijski Obrat