Rušenje objektov v stari cementarni z miniranjem - mlinica cementa s filtri, skladišča ter pakirnice cementa

Obveščamo vas, da se bo v soboto 27.3.2021 ob 14:30 izvedlo rušenje z razstreljevanjem mlinice cementa s filtri, skladišča ter pakirnice cementa v stari cementarni Polje.
Zaradi zagotavljanja varnosti bo območje v 200 metrskem pasu okoli gradbišča popolnoma zaprto v času med 13:30 in 15:30 uro. V tem času ne bo možno gibanje ali zadrževanje na omenjenem območju. Za varovanje zaprtega območja bo skrbel izvajalec miniranja in sicer s postavitvijo več straž na različnih lokacijah okoli gradbišča – lokacijah miniranja. Med 14:15 in 14:45 uro bo zaradi bližine zaprta tudi stranska občinska cesta Anhovo – Gorenja Vas. Odprlo se jo bo po pregledu vozišča.
Po zaključenem postopku miniranja, predvidoma ob 15:30 uri, bo preklicana omejitev gibanja oz. se bo varovano območje odprlo. V času med 13:00 in 16:00 uro bo zaprt tudi južni krak plinovoda v stari cementarni. V tem času bodo brez plina ostala podjetja: Salinvest, Eternit in Stubelj. Zaradi bližine železniške proge Jesenice – Sežana, so tudi aktivno vključene Slovenske železnice, ki bodo progo za čas miniranja na tem odseku zaprle in izvajale lasten nadzor z varnostnim čuvajem.

Zvočno obveščanje je pojasnjeno v prilogi.

Obvestilo o miniranju
Obvestilo o zapori ceste