Vlada sprejela NOVE UKREPE za zajezitev epidemije

11 dni dolga zapora javnega življenja

UKREPI

Od 1. do 11. aprila se uvede zaprtje države oziroma lockdown. Po tem pa sledijo ukrepi po vladnem semaforju, ki ga bodo po potrebi tudi dopolnili.

• Na javnih površinah bo potrebno nositi maske.

• Ponujanje in prodaja blaga in storitev potrošnikom bosta prepovedana. Izjema velja za lekarne, bencinske servise, finančne storitve, pošto, dostavne službe, dimnikarske storitve ter servisne delavnice za popravila in vzdrževanje motornih koles in koles.

• Dovoljena bosta med drugim tudi osebni prevzem blaga ali hrane vključno s prodajo kmetijskih pridelkov na kmetiji in prodaja blaga na daljavo.

• Šolanje bo v času zaprtja potekalo na daljavo, vrtci in prva triada pa poskrbijo za nujno varstvo. 12. aprila bo znova sledilo odprtje - ne glede na epidemiološko sliko

• Gibanje se omeji na regije.

• Zbiranje do deset ljudi ni več dovoljeno.
  • Druženje dveh gospodinjstev bo mogoče na velikonočno nedeljo
  • .
  • V rdeče države ni več možno potovati. Odlok začne veljati ob polnoči.

• Od 1. do 11. 4. je prepovedano ponujanje vseh kulturnih storitev uporabnikom.

• V tem času se prekinejo tudi vse verske dejavnosti oz. bogoslužja s prisotnostjo ljudi.
  • Ostaja samo verska duhovna oskrba ljudi v stiski.

• Javni promet bo deloval po poletnem razporedu.

• Zapirajo se smučišča.

• Vozniška in prometna dovoljenja se podaljšajo do 9. maja, v času zapore ne bodo delovale šole vožnje in tehnični pregledi.

• Zaposleni naj bi v tem času v največji možni meri delali od doma oziroma koristili letni dopust.

• V organih državne uprave je od 1. do 11. 4. lahko na delovnih mestih največ 20% uslužbencev.

• VIR: 24UR, 28. 3. 2021