VLADA RS PONOVNO VZPOSTAVILA KLICNI CENTER ZA INFORMACIJE O KORONAVIRUSU IN ZA VSE DOLOČILA PCT POGOJ ZA VSTOP V SLOVENIJO

Spoštovani,

Vlada RS je na 235. redni seji, ki je potekala 9. 7. 2021, izdala tri odloke v zvezi z zajezitvijo epidemije COVID-19 in sprejela odločitev o ponovni vzpostavitvi klicnega centra za informacije o novem koronavirusu.

Odlok o določitvi pogojev vstopa v Republiko Slovenijo zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19

Ključne novosti so:

• ukinjajo se seznami držav,
• izenačujejo se pogoji za vstop v Slovenijo: za vse velja pogoj PCT,
• dokazila so lahko tudi evropsko digitalno covid potrdilo in digitalno covid potrdilo tretje države,
• ostajata le dve izjemi za vstop v Slovenijo brez napotitve v karanteno in negativnega testa, in sicer za dvolastnike in otroke, mlajše od 15 let, v spremstvu starša oziroma skrbnika.

Ponovna vzpostavitev klicnega centra za informacije o novem koronavirusu
Vlada RS je odločila, da zaradi slabšanja epidemiološke slike in velikega povpraševanja po informacijah, povezanih z ukrepi za zajezitev širjenja novega koronvirusa, v ponedeljek, 12. julija 2021, ponovno vzpostavlja klicni center za informacije o novem koronavirusu.

Celoten povzetek 235. dopisne seje Vlade RS je na voljo v priponki.

Združenje občin Slovenije
The Association of Municipalities of Slovenia