Na vsebino
Občina Kanal ob Soči

Sporočilo za javnost - Promocija storitev za starejše

Občina Kanal ob Soči nudi vsestransko pomoč starejšim

Zaradi razmer povezanih z virusom Covid19 je v letošnjem letu začasno zaprla svoja vrata Hiša dobre v volje v Desklah, s katero upravlja novogoriški dom upokojencev. V spremenjenih zdravstvenih razmerah je dom upokojencev želel Hišo dobre volje ponovno odpreti, vendar se je interes pri uporabnikih zmanjšal. Z namenom, da bi Hiša dobre volje v Desklah ponovno odprla svoja vrata in da bi privabili čim več novih uporabnikov, sta Občina Kanal ob Soči in DU Nova Gorica pripravili vrsto promocijskih dogodkov po krajevnih skupnostih. Na dogodkih je bila prisotna županja Tina Gerbec, viš.ref.za družbene dejavnosti Klara Golja, direktor Doma upokojencev Nova Gorica Bojan Stante in strokovna sodelavka v Hiši dobre volje Tina Krog.

Promocijo storitev za starejše kot sta Prostofer in Hiša dobre volje je občina združila z različnimi predavanji o zdravju. V mesecu septembru smo izvedli pet takih dogodkov po petih krajevnih skupnostih kjer je Društvo Go-Spominčica v KS Ročinj in KS Avče predstavilo Demenco, dr. Vojko Kavčič pa v KS Deskle Anhovo in KS Kanal psihofizično kondicijo za kvalitetno staranje. V KS Kambreško je bila predstavljena aktualna problematika nalezljivih bolezni (mišja in zajčja mrzlica ter Covid-19). V naslednjih dneh načrtujemo še dogodke: v Levpi, dne 1. 10. 2021 ob 17.00 uri kjer bo NIJZ spregovoril o dobrem duševnem zdravju, dne 4. 10. 2021 ob 17.00 uri v Kalu nad Kanalom bo NIJZ predstavil kazalnike zdravja v Občini Kanal ob Soči za leto 2021 in v Ligu (datum še v dogovoru) kjer bo NIJZ predstavil presejalne preventivne programe Dora, Zora in Svit.       

 Sporočilo v celoti si lahko preberete TU!