Na vsebino
Občina Kanal ob Soči

Označba porekla blaga »Idrijska čipka«

PRIOBITEV PRAVICE DO OZNAČEVANJA ČIPK Z OZNAČBO POREKLA BLAGA »IDRIJSKA ČIPKA«

Postopek ocenjevanja čipk, ki klekljaricam omogoča pridobitev pravice do označbe porekla blaga »Idrijska čipka«, bo potekal v marcu 2022.

Odbor za označbo porekla idrijske čipke vabi klekljarice, da čipke in vlogo za oddajo čipk v oceno predložijo do konca februarja 2022, osebno ali po pošti na naslov: Čipkarska šola Idrija, Prelovčeva 2, 5280 Idrija.

Ocenjevanje bo potekalo v skladu s pravili ocenjevanja, ki so objavljena v priročniku »Idrijska čipka geografska označba«. V njem so objavljeni tudi vzorci, po katerih je potrebno sklekljati čipke, ki se predložijo v oceno. Več informacij o postopku in vloga za oddajo čipk v oceno je dostopnih na spletni strani www.idrijskacipka.si/geografska-oznacba-certifikat , preko e-poštnega naslova ali na tel. št. 05 37 34 572. Vlogo lahko dvignete tudi osebo na sedežu Čipkarske šole Idrija.

Poziv

Odbor za označbo porekla idrijske čipke

Metka Fortuna, koordinatorka in predsednica

-------------------------------------------------------

Gimnazija Jurija Vege Idrija – Čipkarska šola Idrija

Odbor za označbo porekla idrijske čipke

Prelovčeva 2, 5280 Idrija

Te.: +386 (0)5 37 34 572

e-pošta:

www.idrijskacipka.si/geografska-oznacba-certifikat

2022_poziv_geogr_ozn_.jpg