Na vsebino
Občina Kanal ob Soči

Tedenski informacijski priročnik za podjetja (Številka 11-2022)

Spoštovani,

obveščamo vas, da je izšel nov Tedenski informacijski priročnik za podjetja (Številka 11-2022)

V nadaljevanju si poglejte tedenski paket podjetniških informacij.

 

Moj spletni priročnik

tedenski informacijski priročnik za mikro, mala n srednje velika podjetja

 

Številka 11-2022

 

Razpisi

Predpisi

Poslovni dogodki

Priložnosti doma

Kažipot po globalnem trgu

Dodatek

     

 

 

 

 

 

 

 

Razpisi

Sprememba Javnega razpisa za sofinanciranje izvajanja dejavnosti slovenskih poslovnih klubov v tujini v letu 2022 (JR SPK 2022) Sprememba Javnega razpisa - Podpora inovativnim ekosistemom ekonomsko-poslovne infrastrukture Javni razpis za sofinanciranje usposobitve zavodov in razvojnih centrov v kmetijstvu, gozdarstvu in prehrani Javni razpis za ukrep - Sofinanciranje čebelarske opreme v programskem letu 2022 Javni razpis za ukrep - Racionalizacija sezonske selitve panjev v programskem letu 2022 Javni razpis za sofinanciranje ukrepov za pospeševanje razvoja malega gospodarstva v občini Cerknica za leto 2022 - spodbujanje odpiranja novih delovnih mest in samozaposlovanja

 

 

  

Predpisi

Konec marca se izteče odlog plačila prispevkov za socialno varnost Nadomestilo boleznine za samostojne podjetnike Kaj vse mora postoriti delodajalec, da zagotovi varnost delavcev pri delu

 

 

  

Poslovni dogodki

Na spletu Brezplačna spletna ABC podjetništva 2022 Brezplačni spletni dogodek - »Dan odprtih vrat na Institutu ”Jožef Stefan”« Brezplačni spletni seminar - »Kako pripraviti dobro prijavo - priznanja za najboljše inovacije 2022« Brezplačni mednarodni virtualni B2B dogodek - »POHODNIŠTVO & KOLESARJENJE: inovativna turistična industrija« Brezplačna spletna računalniška delavnica - »Google orodja« - spoznajte Google My Business, Google Docs, Sheets, Presentations, Google Forms, JamBoard, BackUp&Sync« Brezplačna spletna delavnica - »Build your MVP« Brezplačna spletna delavnica - »Sales Growth« Brezplačna spletna delavnica - »Marketing Growth« Brezplačna spletna delavnica - »Pitching your startup« Brezplačni spletni pogovor s start-up podjetnikom: Primož Zupan, M-Bills Brezplačni spletni pogovor s start-up podjetnikom: Martin Rojnik, Graška Brezplačni spletni pogovor z vlagateljico: Sabina Gros, Poslovni angeli Slovenije Brezplačni spletni pogovor z vlagateljem: Aleš Pustovrh, Fil Rouge Capital Brezplačna spletna delavnica - »Ali ste seznanjeni s spremembami DDV od 1. 1. 2022?« Brezplačno spletno usposabljanje - »Vloga modernega prodajnika« Brezplačna spletna predstavitev Javnega razpisa o dodeljevanju državnih pomoči de minimis za pospeševanje malega gospodarstva v občini Jesenice v letu 2022 in SPOT aktivnosti Brezplačna spletna delavnica - »Kako povečati kreativnost in inovativnost v podjetju in kako pripraviti dobro prijavo za najboljše inovacije 2022« Brezplačna spletna akademija za prenos (družinskega podjetja) - cikel petih brezplačnih strokovnih delavnic za družinska podjetja Brezplačna spletna delavnica - »Na kaj morate biti hitro rastoča podjetja pozorna pri odločitvah glede financiranja in pri pogajanjih o vključevanju investitorjev?« Brezplačno spletno predavanje - »Everything is negotiable! How to succeed by negotiating.« Brezplačno spletno skupinsko svetovanje pred registracijo podjetja Brezplačna spletna delavnica - »Pravne startup dileme« Brezplačni spletni dogodek - »DOs & DON'Ts v start-up svetu!« z Maticem Vogričem Brezplačna spletna delavnica - »Spletna trgovina od A do Ž« Brezplačni spletni dogodek - »Delajmo pametneje, ne več!« Brezplačna spletna delavnica - »Kako uspeti na LinkedIn-u« Brezplačna spletna delavnica - »Varnost in zdravje pri delu ter varstvo pred požarom« Brezplačno spletno usposabljanje - »Poslovno komuniciranje v angleščini« Brezplačna spletna delavnica - »Učinkovite tehnike pogajanja« Brezplačna spletna predstavitev vavčerja za celostno vrednotenje okoljskih vplivov (LCA) Brezplačni spletni dogodek - »Poslovna nemščina 6« Brezplačni spletni seminar - »Finančne spodbude Slovenskega podjetniškega sklada, predstavitev DIH Slovenija in LCA analize« Brezplačna spletna zaključna konferenca SUSODCO - »Podpora socialnemu dialogu za učinkovito gradbeništvo v prihodnosti« Brezplačna spletna delavnica - »Prihodnost poslovanja - prvi koraki na poti digitalizacije« Brezplačni spletni seminar - »Let’s talk about ETV as a tool for green innovations in public tenders« Brezplačna spletna delavnica - »Aktualni in bodoči razpisi in kako se prijaviti nanje in predstavitev LCA analize« Brezplačna spletna delavnica - »Učinkovit prodajni nagovor« Brezplačna spletna delavnica - »Kako z avtomatizacijo in optimizacijo do porasta prodaje?« Brezplačna spletna delavnica - »Izdelava svojega (prvega) spletnega tečaja ali digitalnega izdelka« - 1. del Brezplačna spletna delavnica - »Izdelava svojega (prvega) spletnega tečaja ali digitalnega izdelka« - 2. del Brezplačna spletna delavnica - »On-line prodaja brez spletne trgovine« Tujina Vabilo za udeležbo na nacionalnem paviljonu INNOPROM (Jekaterinburg, Ruska federacija) FORUM AGENTI Napoli EXPO (Neapelj, Italija) Osrednjeslovenska regija Brezplačna delavnica za (bodoče) podjetnike - »Grajenje blagovne znamke«, Kamnik Brezplačna delavnica - »Iz prakse v prakso« - z Andrejko Grlić, Grosuplje Dnevi slovenskega lesarstva 2022, Ljubljana Brezplačna delavnica - »Kako z boljšim poznavanjem poslovnih partnerjev in zavarovanjem terjatev preprečiti finančno škodo«, Logatec Regija Jugovzhodna Slovenija Brezplačna delavnica - »Marketing, promocija in lastnosti dobrega produkta«, Dolenjske Toplice Brezplačni podjetniški program GO4 ideja - program, ki te spravi od ideje do prve prodaje!, Črnomelj Brezplačna delavnica - »Osnovno grafično oblikovanje - Canva«, Novo mesto Gorenjska regija Brezplačni dogodek - »Kako evropski projekt Creators odgovarja na energetske izzive Jesenic«, Jesenice Posavska regija Brezplačna celodnevna strokovna ekskurzija po Metliki in njeni okolici Primorsko-notranjska regija Brezplačni mrežni dogodek - »Omreži se - poveži se: Povezujemo turizem«, Postojna Brezplačna delavnica - »Struktura spletne strani«, Postojna Brezplačni dogodek - »Kako dobro fotografiramo svoj izdelek«, Postojna Brezplačna delavnica - »Priprava spletne strani v enem dnevu«, Postojna Koroška regija Brezplačna delavnica - »Canva« - enostavno oblikovanje privlačnih grafik, Slovenj Gradec Savinjska regija Brezplačni ogled dobrih praks MIS Celje 2022 (Mednarodni industrijski sejem Celje) Goriška regija Brezplačni 20-urni tečaj francoščine A1, Ajdovščina Pomurska regija Brezplačno usposabljanje - »Agilnost upravljanja s kadri - kako povečati učinkovitosti vodenja«, Murska Sobota

 

 

  

Priložnosti doma

Slovenski podjetniški sklad objavil razpis P2 2022 - Spodbude za zagon inovativnih podjetij Slovenski podjetniški sklad objavlja javni razpis za spodbude za sofinanciranje začetnih investicij na manj razvitih območjih (P4I 2022)

 

 

  

Kažipot po globalnem trgu

Poslovni vodnik - Avstrija Čezmejna e-trgovina - nova oblika kitajske zunanje trgovine

 

 

  

Dodatek

StartITup - mentorstvo za uspešno pripravo slovenskih start-upov na EIT Urban Mobility RIS Investicijske razpise EIT Digital Venture za vaše novo podjetje in investitorje EIT Urbana mobilnost Inovacijski razpisi 2023 - 2025

 

 

 

© 2022 SPIRIT Slovenija, Verovškova ulica 60, 1000 Ljubljana
Priprava: Marko Polak -