Brezplačna spletna delavnica »ENERGETSKI ZAKON - Omilitev posledic dviga cen energentov v gospodarstvu« 30.3.2022

Spoštovani,

obveščamo vas o  BREZPLAČNI SPLETNI DELAVNICI

»ENERGETSKI ZAKON - Omilitev posledic dviga cen energentov v gospodarstvu«

Dne 4. 3. 2022 je bil v Uradnem listu RS št. 29/22, objavljen Zakon o ukrepih za omilitev posledic dviga cen energentov v gospodarstvu in kmetijstvu (ZUOPDCE).

Zakon predvideva pomoč za gospodarstvo pri odpravi škode zaradi dviga cen energentov. Višina pomoči je odvisna od deleža, ki ga stroški energije predstavljajo v poslovnih odhodkih upravičenca in od višine čistih prihodkov od prodaje (sedmi odstavek 2. člena ZUOPDCE).

Vloga za pomoč "NF-IzjavaEnerg" bo na voljo na eDavkih predvidoma do konca marca 2022. Rok za oddajo vloge je 15. april 2022. Finančna uprava bo na podlagi uspešno obdelanih izjav izplačala pomoč 5. maja 2022.

Vsebina delavnice:

-        Kdo se šteje za upravičenca do pomoči?;

-        Pogoji za prejem sredstev;

-        Kako izračunati višino pomoči in limiti;

-        Oddaja vloge;

-        Vračilo neupravičeno prejetih sredstev.

Komu je delavnica namenjena: vsem podjetnikom.

Kdaj: sreda, 30. marec 2022, ob 10. uri.

Kje: Spletna delavnica preko aplikacije ZOOM

Predavateljica: Jasmina Malnar Molek, svetovalka v Svetovalnem centru Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije.

Prijave: prijave zbiramo do torka, 29. marec 2022. Za udeležbo na spletni delavnici je potrebna predhodna prijava preko prijavnega obrazca https://forms.gle/16MHZN4ccAyw95kt7

Posredovati morate tisti mail, s katerim boste vstopili v spletno delavnico. Dan pred dogodkom boste prejeli povezavo.

Dodatne informacije: Spot svetovanje Goriška, Tel.: 05/330 66 90 (Aleš Bajec)-

Delavnica je za udeležence brezplačna.

Prijazno vabljeni!

SPOT svetovanje Goriška

Projekt je sofinanciran s pomočjo Evropske Unije iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republike Slovenije preko Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo ter SPIRIT Slovenija, javna agencija

SPOT svetovanje Goriška 2018 - 2022

RRA SEVERNE PRIMORSKE d.o.o. Nova Gorica

Ulica Gradnikove  brigade 6, 5000 Nova Gorica

Tel.: (05) 330 66 90, E-mail:

Projekt je sofinanciran s pomočjo Evropskega sklada za regionalni razvoj, Ministrstva za gospodarski razvoj ter SPIRIT Slovenija, javna agencija.

SPOT svetovanje Goriška

Ulica Gradnikove  brigade 6, 5000 Nova Gorica

URADNE URE

ponedeljek: 8.00 – 14.00
torek: 8.00 – 14.00
sreda: 8.00 – 17.00
petek: 8.00 – 14.00

Zaželena je predhodna najava na telefonsko številko 05/330 66 90.