Na vsebino
Občina Kanal ob Soči

Vodovod ANHOVO in ROBIDNI BREG: OBVESTILO ZA JAVNOST

Obvestilo v zvezi z pojavom neprijetnih vonjav na pitni vodi

 

Režijski obrat Občine Kanal ob Soči je bil v ponedeljek, 09.05.2022 s strani krajanov Anhovega obveščen, da ima voda na pipah izrazito neprijeten vonj. Zaposleni Režijskega obrata so nemudoma preverili stanje na terenu in sprejeli nekatere nujne ukrepe.

Vzrok za nastale motnje pri zagotavljanju kvalitetne pitne vode je ponovni zagon črpališča v rovu HE Plave. Po mnenju Režijskega obrata je do pojava neprijetnega vonja prišli zaradi prekratkega časa izpiranja dovodnega cevovoda.

Omejitveni ukrepi pri uporabi pitne vode v naseljih Anhovo in Robidni breg ostajajo preventivno v veljavi do preklica.

Uporabnikom se za vse nevšečnosti  opravičujemo.

 

Občina Kanal ob Soči, Režijski Obrat