Na vsebino
Občina Kanal ob Soči

Izgradnja vodovoda izven industrijske cone v Anhovem: vodovod Močila – Deskle

Včeraj je na občini Kanal ob Soči potekala uvedba v delo za izgradnjo obvoda vodovoda izven industrijske cone v Anhovem. Pogodbena vrednost del znaša 640.816,77 EUR. Dela se bodo začela predvidoma junija 2022, rok izvedbe je 160 dni. Če bo šlo vse po načrtih, bodo dela zaključena novembra 2022.

S tem smo na občini izpolnili obljubo, ki smo jo dali krajanom Anhovega po nesreči v Eternitu, julija 2020, da bo občina v najkrajšem času izpeljala vodovod izven industrijske cone.

Od začetka je bilo potrebno izdelati vso projektno dokumentacijo in pridobiti gradbeno dovoljenje, kar je predvsem zaradi pridobivanja služnosti na zasebnih zemljiščih in zaradi daljših rokov zaradi epidemije covid 19, trajalo skoraj dve leti.