Opozorilo za vso državo: razglašena velika požarna ogroženost

Za vso Slovenijo je od jutri 20.julija 2022 ponovno razglašena velika požarna ogroženost naravnega okolja, zato je prepovedano kurjenje in izvajanje aktivnosti, ki lahko povzročijo požar.

Zaradi sušnih razmer je uprava za zaščito in reševanje razglasila veliko požarno ogroženost naravnega okolja na območju celotne države. Tako je od jutri dalje v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov oziroma snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano kuriti.

V času razglašene velike požarne ogroženosti bosta poostren nadzor izvajala inšpektorat za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami ter policija.

V občini Kanal ob Soči je z današnjim dnem organizirana požarna straža, ki jo bodo izvajali člani PGD Kanal in Avče.

Sklep o organiziranju požarne straže Sklep - požarna straža.pdf