Na vsebino
Občina Kanal ob Soči

RAZPIS: Rezidenca za mlade v Materi (Italija)

Na družbenih omrežjih GO! 2025, je v teku mednarodni razpis Euro-Mediterranean co-creation residency programme, ki ga razpisuje Fundacija Matera-Basilicata 2019 (Evropska prestolnica kulture 2019) v spomin Davidu Sassoliju.

Poleg fundacije kot partnerji sodelujemo tudi mi, GO! 2025 Nova Gorica – Gorica in Tirana – Evropska prestilnica mladih, ter pod pokroviteljstvom Esch 2022 EPK, Kaunas 2022 EPK in Novi Sadi 2022 EPK. 

Ker pa letos poteka tudi Evropsko leto mladih, želi fundacija skupaj z Open Design School preko razpisa podpreti ravno mlade umetnike. 

Izbrani bodo 4 mladi umetniki (posamezniki in skupine, starost do 40 let) za 3-tedenske rezidence v vasici regije Basilicata (italija), ki bodo potekale v novembru 2022. 

Povabljeni umetniki bodo razvili in oddali svoj predlog preko soustvarjanja z lokalno skupnostjo in lokalno kreativnim ali kulturnim podjetjem, ki bo sodelovalo pri razvoju projekta. 

 

Soustvarjanje bo temeljilo na aktivni participaciji in pozitivnih spremembah. Fundacija Matera-Basilicata 2019 si želi, da bi prijavitelji na razpis raziskovali novo idejo Evrope, ki bo zgrajena na načelih miru, svobode, demokracije, kulturne participacije, enakopravnosti, vključenosti, trajnostnim spodbujanjem vključevanja lokalnih skupnosti, posebno tistih z manj možnostmi, ki so socialno ogrožene, iz podeželja ali oddaljenih območij. 

 

Datum prijave na razpis je  2. september 2022. 

Na spodnji povezavi so navedene vse informacije o razpisu in o načinu prijave: 

https://www.matera-basilicata2019.it/it/news/2861-call-pubblica-euro-mediterranean-co-creation-residency-programme.html

 

ekipa GO! 2025

Glavna pisarna

Head office

logotip.png