Poziv Salonitu Anhovo

Občina pozvala Salonit Anhovo, da ponovno razmisli o vložitvi dovoljenja za povečanje sosežiga in proizvodnje.

Salonit Anhovo namerava še letos vložiti dokumentacijo za povečanje sosežiga in prozivodnje, proti čemur so občinski svetniki Občine Kanal ob Soči jasno nasprotovali na izredni aprilski seji.

V Salonitu Anhovo namerč trdijo, da povečanje ne bo imelo nekega vpliva na okolje, čeprav študija, s katerimi razpolaga občina, kaže, da imajo aktivnosti cementarne že sedaj bistven vpliv.

Povečanje sosežiga in proizvodnje bo vplivalo na okolje, pri čemer bodo prebivalci še dodatno izpostavljeni povečanju oksidativnega stresa, torej vplivu na zdravje.

Zato Občina Kanal ob Soči poziva Salonit Anhovo, da ponovno razmisli o povečanju sosežiga in proizvodnje ter ravna v dobrobit prebivalcev, ki so bili že v preteklosti, prav zaradi delovanja Salonita Anhovo, izpostavljeni številnim negativnim vplivom na zdravje.