Na vsebino
Občina Kanal ob Soči

Odziv Občine Kanal ob Soči na predstavitev nezakonitosti delovanja podjetja Salonit Anhovo

Kakršnokoli kršenje okoljevarstvenega dovoljenja ali zakonodaje je za Občino Kanal ob Soči popolnoma nesprejemljivo.

Še mnogokrat hujše pa so kršitve, ki lahko usodno vplivajo na zdravje ljudi. Nastajanje dioksinov in foranov pri sosežigu odpadkov predstavlja eno izmed najbolj nevarnih posledic nepravilnega sosežiga odpadkov.

 

Ravno trajne meritve na točki HT 40 naj bi zagotavljale nadzor nad pravilnim sosežigom odpadkov.

 

Zato je danes Občina Kanal ob Soči od podjetja Salonit Anhovo zahtevala, da še do konca današnjega dne (do polnoči) posreduje vse neobdelane rezultate trajnih meritev na točki HT 40, kot je določeno v okoljevarstvenem dovoljenju pod točko 4.3.4.

 

Občina Kanal ob Soči se bo zavzemala za zdravo okolje in zdravje prebivalcev.