Pogoji za pridobitev pravice do uporabe plakatnih mest za volilno kampanjo

Občina Kanal ob Soči, na podlagi 8. člena Zakona o volilni in referendumski kampanji (Uradni list RS, št. 41/07, 103/07-ZPolS-D, 105/08 - odl.US, 11/11 in 28/11 – odl. US) in drugega odstavka 23. člena Odloka o postavljanju in upravljanju objektov za nameščanje obvestil in reklam na območju Občine Kanal ob Soči (Uradne objave Primorskih novic št. 40/96), objavlja

POGOJE
za pridobitev pravice do uporabe plakatnih mest za volilno kampanjo za referendum o Zakonu o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno, Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o varstvu dokumentarnega in arhivskega gradiva ter arhivih in o Zakonu o pokojninskem in invalidskem zavarovanju

1. Občina Kanal ob Soči ponuja organizatorjem volilne kampanje za referendume brezplačna plakatna mesta na naslednjih lokacijah:
- Deskle (prehod pri policijski postaji)
- Rodež (avtobusno postajališče Rodež)
- Kanal (ob Kolodvorski ulici in ob cesti Kanal – Lig)
- Ročinj (avtobusno postajališče Ročinj)

2. Organizatorji volilne kampanje morajo vloge z oznako na kateri referendum se nanaša dostaviti najkasneje do ponedeljka, 16.05.2011 do 12h, na naslov Občina Kanal ob Soči, Trg svobode 23, 5213 Kanal, ali na elektronski naslov obcina.kanal@obcina-kanal.si.

3. Za določitev vrstnega reda na posameznih lokacijah oz. plakatnih mestih bo Občina Kanal ob Soči na podlagi prispelih vlog opravila javno žrebanje, ki bo 17.05.2011, 13. uri v sejni sobi Občine Kanal ob Soči.

4. O rezultatih žrebanja plakatnih mest bodo prijavljeni pisno obveščeni najkasneje do 20.05.2011.

5. Brezplačno plakatiranje na plakatnih mestih bo možno od petka, 25.05.2011.

6. Na stalnih plakatnih mestih iz 1. točke je v času volitev prepovedano lepiti druge plakate.

7. Organizatorji volilne kampanje morajo najkasneje v 15 dneh po dnevu glasovanja odstraniti vse svoje plakate in druge oglaševalske vsebine s plakatnih mest.

Župan
Andrej Maffi