Javni poziv za sofinanciranje programov mladinskega dela v letih 2020 in 2021

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je objavilo »Javni poziv za sofinanciranje programov mladinskega dela ve letih 2020 in 2021«, katerega cilji so spodbujanje participacije med mladimi, zlasti s promoviranjem pomena mladinske participacije in krepitvijo informiranja in svetovanja v mladinskem sektorju, spodbujanje prostovoljstva med mladimi, spodbujanje ustanavljanja in razvoja organizacij v mladinskem sektorju, razvoja ključnih področij mladinskega sektorja ter zagotavljanje delovanja neorganizirane mladine ter spodbujanje vključevanja v mednarodno mladinsko delo in učnih mobilnosti v mladinskem delu ter njihovo krepitev.

Skupna okvirna vrednost razpoložljivih sredstev za javni poziv znaša 2.900.000,00 EUR od tega 1.450.000,00 EUR v letu 2020 in 1.450.000,00 EUR v letu 2021. Sredstva se zagotavljajo iz proračunske postavke 913110 – Programske aktivnosti, ukrep 3313-11-0003 – Programi za mlade.

Predmet javnega poziva so programi mladinskega dela namenjeni mladim v starosti od 15. do dopolnjenega 29. leta.

Sofinancirani bodo programi mladinskega dela, ki bodo umeščeni v vsaj eno od
navedenih področij mladinskega sektorja, skladno s 4. členom ZJIMS:
• avtonomija mladih,
• neformalno učenje in usposabljanje ter večanje kompetenc mladih,
• dostop mladih do trga dela in razvoj podjetnosti mladih,
• skrb za mlade z manj priložnostmi v družbi,
• prostovoljstvo, solidarnost in medgeneracijsko sodelovanje mladih,
• mobilnost mladih in mednarodno povezovanje,
• zdrav način življenja in preprečevanje različnih oblik odvisnosti mladih,
• dostop mladih do kulturnih dobrin in spodbujanje ustvarjalnosti ter inovativnosti mladih,
• sodelovanje mladih pri upravljanju javnih zadev v družbi.

Razpisovalec bo na osnovi pripravljenih predlogov programov dodelil finančna sredstva za sofinanciranje programov po naslednjih skupinah:
• Nacionalne mladinske organizacije (NMO),
• Mladinski centri (MC),
• Druge nevladne organizacije, ki izvajajo program mladinskega dela (DNO).

Več informacij je na voljo TU.

-----------------------------------------
Mateja Eržen